Najlepsza sala weselna w oczach wodzireja

sala weselna

Sale weselne są bardzo różne i dla każdej młodej pary ważniejsze mogą być inne ich cechy, ale postaraliśmy się stworzyć niewielki poradnik mówiący o tym, jaka sala jest najlepsza w oczach profesjonalnych wodzirejów. Znalezienie ideału nie jest zwykle możliwe, a i nie wszystkie kwestie tu opisane należy traktować śmiertelnie poważnie, ale wierzymy, że tekst będzie przydatny dla wielu osób.

Opinie, opinie

Opinie to tylko opinie. Nasi znajomi posiadają te najważniejsze, ponieważ są to ludzie, który można zaufać i na pewno wiemy też, że mówią ze swojego doświadczenia mając nasz interes na uwadze. Opinie znajdowane w Internecie są zdecydowanie mniej wartościowe, ponieważ te pozytywne niejednokrotnie tworzone są przez osoby, które mają w tym interes. Kim one są, można się łatwo domyślić. Opinie negatywne o salach biorą się z bardzo podobnego źródła i ich wiarygodność jest równie umiarkowana.

Lokalizacja

Tutaj właściwie wszystko jest jasne i intuicyjne. Najlepiej szukać miejsca, które będzie blisko kościoła czy urzędu oraz będzie się znajdowało w jakimś urokliwym miejscu na uboczu. Zazwyczaj nie ma takich sal, więc trzeba iść na kompromis wybierając coś, co albo jest blisko i w ten sposób pozwala dojść gościom pieszo do sali, albo jest w urokliwym miejscu. Pierwsza opcja pozwala na sprawne przeprowadzenie wesela bez opóźnień, a druga wymaga zorganizowania wspólnego transportu.

sala weselna

Właściciel sali

Pierwsze wrażenie, jakie robi właściciel sali, jest ogromnie istotne. Jeśli od same początku osoba kontaktująca się z nami jest niepunktualna, stosuje spychologię lub utrudnia zorganizowanie rzeczy tak, jak sobie tego życzymy, problemy na pewno będą tylko narastać. Upewnijmy się, że w dniu wesela oraz na ostatniej prostej przygotowania ta osoba zawsze będzie dostępna, bo nie ma nikogo innego, z kim można rozwiązywać niespodziewanych problemów.

Układ sali i ilość miejsca

Bardzo duży wpływ na wrażenia gości ma to, czy sala, w której odbywa się zabawa, stanowi jeden organizm, czy jest podzielona na część jadalna i taneczną. Jeśli wszystko jest razem, mamy najlepszą opcję, gdyż łatwo jest gości porwać do zabawy i mogą też biernie uczestniczyć w uroczystości nie czując się wyalienowanymi. Rozdzielanie sali na salki mniejsze komplikuje zupełnie niepotrzebnie wszystkie sprawy. Z kolei ilość osób, która może pomieścić się na sali, to temat dość nieostry. Istnieje praktyka niektórych właścicieli domów weselnych, by maksymalnie powiększać pojemność sal poprzez upychanie w nich ław i krzeseł. W oczywisty sposób zmniejsza to wygodę wszystkich gości i powoduje, że nie czują się dobrze. Zobaczmy salę na własne oczy i oceńmy, czy realnie zmieści się w niej zadeklarowana liczba osób. Zawsze powinien być zapas miejsca.

Catering

W menu i zasadniczo w jedzeniu najważniejsze jest to, by wszystko było świeże. Trzeba to sprawdzić i upewnić się, że nie będzie mrożonek czy rzeczy odgrzewanych. Im więcej dań jest w menu i potraw w ciągu wieczora, tym większe ryzyko, że coś będzie odgrzewane. Zresztą za dużo to zła opcja, ponieważ nie należy robić zbyt wielu przerw na jedzenie. 4-5 posiłków to maksimum, którego raczej nie należy przekraczać. Ważne jest też oczywiście to, co będzie podawane. Do alkoholu warto jest podawać trochę cięższe dania. Jeśli alkoholu będzie mniej, mogą być lżejsze rzeczy. Warto też unikać w lecie jedzenia takiego jak tatar, które mogłoby zaszkodzić gościom. Na koniec dobrze upewnić się też, czy pozostałe jedzenie będzie można bez problemu zabrać i czy dostawca cateringu zapewni odpowiednie pojemniki do tego celu.

światło dekoracja sali weselnejObsługa

Wesele to nie restauracja i nie trzeba spełniać wymogu jednego kelnera na 10 gości. Jeśli jednak będzie mniej niż jeden kelner na dwudziestu gości, całość uroczystości może wyglądać w sposób nieodpowiedni. Jeśli jeszcze będą to osoby niedoświadczone, problem może być naprawdę poważny i podawanie dwudaniowego obiadu może potrwać 2 godziny.

Światło i dekoracje

Kwestia przygotowania dekoracji i oświetlenia sali oraz jej okolic wymagałaby osobnego tekstu. W skrócie można napisać tyle, że warto postawić na własny gust. Sala musi się przede wszystkim podobać młodym, a dopiero potem pasować do jakichś stylów czy mód. Trzeba tylko wszystkie szczegóły zobaczyć na własne oczy z odpowiednim wyprzedzeniem, a wszystko będzie dobrze.