10 składników udanego wesela

udane wesele

W tym wpisie powiemy Wam co będzie wpływać na udane wesele. Podpowiemy, czym się kierować wybierając poszczególne istotne kwestie, które mogą decydować o tym, czy ostatecznie wesele będzie udane.

"Przede wszystkim, musimy pamiętać o niezbyt przyjemnych, ale niezbędnych formalnościach. W zależności od tego, jakiego rodzaju ślub planujemy, wszystkie potrzebne dokumenty, będziemy musieli dostarczyć albo do urzędu albo do księdza, lub też do obydwóch tych instytucji. O tym w jakim terminie i jakie konkretnie formalności trzeba załatwić, powinniśmy zostać poinformowani przez urzędnika lub duchownego." źródło: kochani.pl

1. Biała suknia i idealne dodatki

Na pewno suknia to zakup, który trzeba sobie przemyśleć. Musi być dopasowana do sylwetki i wygodna, by bawić się w niej całą noc. Przebieranie się w czasie wesela raczej nie będzie dobrym pomysłem. Gdy chce się ograniczyć koszty to może dobrym wyborem będzie suknia używana.

2. Zaproszenia

Warto poszukać coś wyjątkowego, co będzie w stanie zachwycić gości, tak że zostawią sobie zaproszenie na pamiątkę. Drukarnie w tym względzie mają wiele ciekawych propozycji.

3. Samochód

Może wcale nie decydować się na samochód, ale poszukać jakieś dorożki czy sań? Propozycji jest wiele, a jednym z nich może być stylowe auto z okresu międzywojennego.

4. Idealne miejsce

Sala weselna powinna być oczywiście przestronna. Na pewno ważne będzie, by był tam dla gości duży parkiet, tak by wszyscy dobrze się bawili. Wentylacja, dekoracja to wszystko ma znaczenie i będzie decydować o tym czy sala będzie się podobała.

5. Menu weselne

Menu powinno być zróżnicowane, tak by każdy z gości był w stanie coś interesującego dla siebie w nim znaleźć. Na pewno będzie dobrze, gdy znajdzie się coś z tradycyjnych posiłków jak i coś nieco innego, wyjątkowego. Ciekawą obecnie atrakcją jest fontanna czekolady.

6. Usadzenie gości

To kwestia, która w dużej mierze decyduje o tym, czy wesele będzie udane. Tutaj dużo zależy od nas, gdy przygotowujemy wizytówki. Na pewno mamy pole do popisu i od nas będzie zależeć czy na weselu nie dojdzie do kłótni czy nieporozumień.

7. Tort

Tort to atrakcja na każdym weselu. Goście zbierają się na parkiecie, a młodzi zajmują się krojeniem piętrowego tortu na kawałki. Warto wybrać jakieś ciasto, które przygotowane będzie przez dobrą cukiernię i jednocześnie będzie ciekawie wyglądać.

8. Fotograf

To kolejna ważna sprawa, ponieważ od niego zależy czy powstanie dla nas pamiątka na całe życie w postaci wyjątkowych, artystycznych zdjęć. Trzeba pamiętać, że dobry fotograf musi mieć spojrzenie na robienie zdjęć. I nie ma tutaj wielkiego znaczenia czy jest to ktoś szczególnie doświadczony. Trzeba mieć spojrzenie na fotografię.

DJ wodzirej na wesele9. Zespół weselny albo DJ

To prawdopodobnie szczególnie ważna kwestia. Musimy szukać takiego zespołu, który będzie w stanie zagrać dla gości praktycznie wszystko. Ich uniwersalność jest naprawdę ważna, ponieważ goście mogą mieć różne oczekiwania co do muzyki.

10. Wodzirej

Jak wiadomo na weselu nie może być nudno, jeśli wiemy że goście nie są skłonni do rozkręcania imprezy to na pewno warto się zdecydować na wodzireja, który będzie zabawiał gości i zagwarantuje, że drętwa atmosfera nie będzie problemem.