Wesele zimą – coraz więcej atutów

wesele zimą

Ostatnio Pary Młode coraz chętniej rezerwują zimowe terminy wesel. Od jakiegoś czasu okazuje się, że terminy między grudniem a lutym zaczynają się cieszyć coraz większym wzięciem. I na pewno warto się temu zjawisku nieco przyjrzeć.

Oszczędność

Podstawowym argumentem, który będzie przemawiał za taką organizacją wesela będzie oczywiście cena. I nie będzie to jedynie dotyczyć niższej stawki za menu. Jeśli trzeba zapewnić gościom nocleg to można oczekiwać, że ceny pokoi będą mniejsze. Po sezonie można zyskać nawet rabat sięgający prawie 50%. Można także oczekiwać na niższą cenę innych usług. Okazuje się, że fotografowie mają mniej zapełniony kalendarz i ich ceny będzie można negocjować, podobnie jak oprawy muzycznej.

Atmosfera

Eksperci przyznają, że coraz więcej osób przyciąga także wyjątkowy nastrój takiego zimowego wesela, które będzie się odbywało w okresie Bożego Narodzenia. Musimy pamiętać, że w tym okresie i kościoły i miasta są pięknie udekorowane. W wielu miastach można także spotkać świąteczny jarmark, który dla gości stanie się dodatkową atrakcją.

Aura

wesele w zimieDla wielu młodych przyciągająca będzie także pogoda. Może się bowiem okazać, że zimowa sceneria będzie również szansą na przygotowanie naprawdę ciekawych zdjęć. Jeśli fotograf jest dobry i ma pomysł na taką sesję to rzeczywiście powinna być ona udana. Wiele obiektów weselnych jest obecnie blisko kościoła. A jeśli zawiera się jedynie ślub cywilny często można go zawrzeć właśnie w miejscu imprezy.

W tej chwili można zauważyć, że pomysłowość obiektów jest naprawdę bardzo duża. W ramach zimowych ofert weselnych mamy coraz więcej ciekawych elementów, które będą dodatkowo zachęcać gości. Znajduje się często na takim weselu fontanna z gorącą czekoladą, pitne miody czy grzane wino. Jeśli chcemy mieć wyjątkowe wesele z ciekawą ofertą to warto się zastanowić nad zimowymi terminami. Często okaże się, że takie rozwiązanie będzie miało wiele zalet.